Naudinga informacija > Fluoridų nustatymas vandenyje.
Grįžti

  Gamtiniame vandenyje fluoridų yra paprastai mažiau negu 1mg/l. Didesni jų kiekiai aptinkami tik stiklo gamyklų ir kai kurių kitų įmonių nutekamajame vandenyje. Pastovus vartojimas vandens, kuriame fluoridų daugiau kaip 2mg/l gali sukelti geriamojo vandens fluorozę (dantų emalio spalvos išblukimą). Iš kitos pusės mažesni kaip 0,5mg/l fluoridų kiekiai gali didinti karieso riziką. Optimalus fluorido kiekis geriamajame vandenyje yra apie 1mg/l.

  Kai kuriose Europos šalyse ribinė fluoridų koncentracija mineraliniame vandenyje yra 1,5mg/l F-. Natūralus mineralinis vanduo, kuriame fluoridų koncentracija daugiau kaip 5mg/l  turi būti pažymėtas įspėjimu. Kūdikių maistui gaminti naudojamame vandenyje ribinė fluoridų koncentracija yra 0,7mg/l F-.

  Fluoridų koncentraciją vandens mėginyje galima nustatyti su “Macherey – Nagel” kompanijos siūlomais spalviniais indikatoriais (popieriaus juostelėmis, strypeliais ir reagentais) pagal kolorimetrine skalę, Visocolor kolorimetriniais testų rinkiniais arba Nanocolor Fluoride mėgintuvėliniais ir standartiniais testais specialiems prietaisams -  kompaktiniam fotometrui PF-12 ir fotometrui “Nanocolor 500D”.

 

Fluoridų nustatymas vandenyje.

 

 Į tiriamojo vandens gerai suplaktą mėginį įmerkiamas “Macherey – Nagel” kompanijos siūlomo fluoridų indikatoriaus juostelių rinkinių Fluoride test paper ar Fluoride test su reagentais popierėlis.  Pasikeitus indikatorinio popierėlio spalvai pagal etalonų spalvų skalę, nustatoma kiekvieno mėginio fluoridų koncentracija. Tyrimas pakartojamas. Naudojant paprastą “Įmerk ir perskaityk” fluoridų matavimo procedūrą, gaunamas patikimas rezultatas per 1– 2 min.

 Indikatoriaus popierėliai (juostelės) naudojami fluoridų kiekiui vandenyje nustatyti, sugraduoti skirtingiems fluoridų koncentracijų intervalams ir skirtingoms padalų reikšmėms. Įpakavimas  - tradicinė apvali (cilindrinė) ar plokščia dėžutė su 100, 200 vnt 6 x 85mm išmieros juostelių ir aprašyta fluoridų matavimo metodika.

 

Fluorido nustatymo vandenyje testai


 Fluoride test paper – testo juostelė greitam fluorido jonų kiekio nustatymui vandenilio chlorido tirpaluose. Taikoma saugiai ir lengvai nustatyti pavojingą fluoro rūgštį, naudojamą, pavyzdžiui gaminant detales kompiuteriams.

Matavimo intervalas: kokybinė, >20mg/l F;

Jautrumo riba: 20mg/l F.

Apimtis: apie 200 testų.

Spalvos pokytis: rožinė → gelsvai - balta.

Užsakymo kodas: REF 907 50.

 

 Fluoride test – testo juostelė su reagentais greitam ir legvam fluorido jonų kiekio nustatymui tirpaluose.  Ji sukoplektuota su visais reikalingais reagentais, todėl matavimus galima pradėti nedelsiant. Patikimas rezultatas gaunamas per 2 minutes.

Testas gali būti pritaikytas nustatyti pavojingą fluoro rūgštį, naudojamą, pavyzdžiui gaminant detales kompiuteriams.

Matavimo intervalas: 2 - 100mg/l F.

Skalės gradavimas: 0-2–5–10–20-50–100mg/l F.

Apimtis: apie 30 testų.

Galiojimo laikas: Ne mažiau kaip 2 metai nuo pagaminimo.

Spalvos pokytis: raudona → balta.

Užsakymo kodas: REF 907 34.

 

Visocolor ECO Fluoride – reagentų rinkinys fotometriniam fluoridų nustatymui su kompaktiniu fotometru PF-12.

Bazinė reakcija: fotometrinis fluoridų nustatymas su 1,8–dihidroksi–2– (4–sulfofenilazo) naftaleno-3,6– disulfonine rųgštimi ir fotometru PF-12. Vizualinis kolorimetrinis nustatymas negalimas.

Matavimo intervalas: 0,1 – 2,0mg/l F.

Apimtis:  150 testų.

Galiojimo laikas: Ne mažiau kaip 1,5 metų.

Užsakymo kodas: REF 931 227.

 

Nanocolor Fluoride 2 – reagentų rinkinys fotometriniam fluorido jonų nustatymui "A" metodu.

Mėgintuvėlinis testas 0-40 kompaktiniam fotometrui PF-12, fotometrui “Nanocolor 500D”. 

Matavimo intervalas:  0,10 – 2,00mg/l F.

Apimtis:  20 testų.

Galiojimo laikas: Ne mažiau kaip 1,5 metų.

Užsakymo kodas: REF 985 040.

 

Nanocolor Fluoride – reagentų rinkinys fotometriniam fluorido jonų nustatymui "B" metodu.

Standartinis testas 1-42 fotometrui “Nanocolor 500D”.

Matavimo intervalas: 0,05 – 2,0mg/l F.

Apimtis:  200 testų.

Galiojimo laikas: Ne mažiau kaip 1,5 metų.

Užsakymo kodas: REF 918 142.

Grįžti
Copyright (c) Avsista. Visos teisės saugomos
Registruotis
Paslaugos